

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold, Silver |
| Interface | CAN |
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Operating Supply Current | 5 mA |
| Max Supply Current | 10 mA |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 10 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Receive Buffers | 1 |
| Number of Transmit Buffers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 70 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 14002
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08234
Ext.Price$1.08234
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08234 | $1.08234 |
| 10 | $0.80706 | $8.07060 |
| 25 | $0.73866 | $18.46650 |
| 50 | $0.69323 | $34.66150 |
| 100 | $0.65060 | $65.06000 |
| 300 | $0.62130 | $186.39000 |
| 500 | $0.59332 | $296.66000 |
| 1000 | $0.57451 | $574.51000 |
| 3000 | $0.55361 | $1660.83000 |
| 5000 | $0.53347 | $2667.35000 |
